שאלת הזמן שבו לוקח לבנות מותג משתנה מעסק לעסק, משום שיש מותגים שאפשר לבנות בתוך כמה ימים בגלל פרסום ייחודי או אירוע שמתקשר אליהם ומקפיץ אותם לתודעה, ויש מותגים שהדרך הנכונה לבנות אותם היא בעבודה יומית שמורכבת מהצגת האמינות, המקצועיות והניסיון שלכם. הדרך הזאת גם היא משתנה לפי המקצוע ומאפייני העסק, אבל ברור שככל שיש יותר הישגים מקצועיים ואפשרות להציג אותם ללקוחות פוטנציאליים כך גם אפשר לחזק את המותג בתודעת הקהל. החשיבות של הניסיון ושל גיל העסק רלוונטית אבל אפשר גם לפתור בעיות של עסק צעיר שטרם צבר ניסיון על ידי הצגת מקרים מוצלחים שעבדתם עליהם לשביעות רצון הלקוחות. במקרה הזה העדויות שוות המון ולכן כדאי תמיד להיעזר בהם כדי לבנות את המותג שלכם.

בניית אוטוריטה

לקוחות אוהבים אוטוריטה מקצועית שאליה הם באים על מנת לפתור בעיות. הם מוכנים לתת הזדמנות פעם ראשונה למי שהם לא מכירים אבל אם הם יתאכזבו הם לא יחזרו ויש סיכוי שגם ימליצו לא להתקרב למותג שלכם. זאת הסיבה שבגללה מנטרים כל הזמן את התגובות של לקוחות למוצרים ולשירותים שלכם כדי למצוא נקודות אחיזה כדי לבנות לכם סמכות מקצועית של מומחים מהר ככל האפשר. דבר כזה נעשה באמצעות הרשתות החברתיות בעיקר, על ידי המלצות או העלאת תכנים שמוכיחים כמה אתם טובים במה שאתם עושים, לא משנה כמה זמן אתם בשטח. מיתוג כזה בונים האמצעות עדויות של לקוחות על המקצועיות שלכם וזה יכול לקחת זמן כי לקוחות יחפשו וימצאו אתכם כשהם זקוקים לכם.

ערכים וחזון הם חלק מהמותג

בניית המותג שלכם מתחילה מהרגע הראשון, וזה מחייב עבודה עצמית על הגדרתכם כמותג ומה אתם מוכנים לעשות למען הלקוח ואיך אתם רוצים להיתפס ולהישמע בפרסומים שלכם. יש סט שלם של ערכים שיכולים להתאים לכם כמותג צעיר ולהוכיח שאתם עומדים מאחוריו, כמו אמינות, מקצועיות, שירותיות, קשב ללקוח והליכה לקראתו, אדיבות ומהירות בטיפול בלקוח ועוד. ככל ששומרים על עקביות בהתנהלות שלכם ובדרך שבה אתם מתייחסים ללקוחות, כך גם אפשר למתג אתכם כחברה אמינה ומקצועית שאפשר תמיד לסמוך עליה לאורך זמן רב.