ההבדל בין עסק למותג, הוא ההבדל ראשית כפי הנראה באיכות שכן, לא כל עסק אפשר למתג ולכן עסק שהוא מותג כנראה הציע פרמטרים שונים, איכותיים יותר שיש לו ואשר אפשרו לו את תהליך המיתוג. 

מיתוג עסקים זה לא תהליך שניתן לעשות לכל דבר. מיתוג צריך ביסוס ואת זה מוצאים במוצר או בשירות שרוצים לעשות לו מיתוג עסקים. אם אין בסיס למיתוג, אין אפשרות לעשות מיתוג משום שהרעיון המרכזי במיתוג הוא מהו ההבדל בינך לבין האחרים והאחרים הכוונה היא- במגרש של הטובים לא במגרש של הבינוניים.

יש הרבה עסקים- מותג לא!

הרבה מאוד אנשים קמים בבוקר ומחליטים שיש להם רעיון זהב ששווה עסק. הם מתחילים תהליך של הקמת חברה אבל איך לומר- לא ממש מצליחים להרים אותו על הרגליים וזה עקב מיתוג עסקים שגוי ויש לזה כמה סיבות:

  • רעיון הזהב התגלה כרעיון עופרת…
  • צריך לעשות הרבה שיווק ופרסום ואין תקציב
  • אין כמו הרעיון הזה אבל יש טובים ממנו
  • ההתנהלות של העסק לא נכונה והוא לא מתפתח
  • יש צורך בכוח עבודה נוסף ואין לזה תקציב
  • המיקום של העסק פוגע במוניטין שלו (לא ייצוגי)

כל הבעיות הנ"ל יגרמו בזמן קצר מאוד שרעיון הזהב יפספס את המקום שלו בצמרת, את קהל הלקוחות שלו ואת עצמו. כלומר- הרעיון לא תפס, לא המריא, נותר היכן שהוא וזה בגלל שהוא לא עבר תהליך של מיתוג עסקים.

ואם הוא באמת היה רעיון זהב

אם הרעיון התגלה כרעיון עופרת, אז יש לומר בצורה חד משמעית- מוטב שהוא לא עבר מיתוג, כי לרעיון כזה אי אפשר לעשות מיתוג עסקים. אבל אם הרעיון באמת שווה זהב, בעל העסק הזה היה צריך להבין שכדי שכולם ידעו וירצו לצרוך את הרעיון שלו, הוא חייב לעשות לו מיתוג. ובכלל- אם אתה אדם שרוצה לפתוח עסק, כדאי שתבדוק טוב טוב לפני כן אם כבר יש בשוק רעיון כמו שלך שכבר עובד, או אולי אפילו רעיון יותר טוב. ואם יש לך סיכוי להתברג לשוק הזה, כדאי מאוד שתבדוק עם חברת מיתוג כמו שלנו, איך הופכים עסק למותג. זה לא פשוט, זה חייב להיות סופר מקצועי וזה חייב להיעשות בצורה מתוכננת, תחת מטרייה אסטרטגית הולמת, בקצב הנכון שיגרום לעסק להמריא למותג כפי שצריך – מיתוג עסקים נכון, אפקטיבי ומנצח. כי לעסק שלך מגיע את חבילת המיתוג האולטימטיבית הכוללת אתר איכותי, לוגו מעוצב, תוכן מקצועי והכל בהתאמה אישית לפי מטרת העסק.

מוזמנים לבקר אותנו גם בגוגל מפות >>> מיתוג עסקי