להלן תמצית המשמעות עבור מיתוג חברה עסקית:

מותג, הוא מוצר שהוסיפו לו "תג"… תג המאפשר לצרכנים לזהות אותו ולהעדיף אותו ואף יוצר בקרבם תגובה רגשית ודעה ברורה אודותיו. עם זאת, מותג אינו נוצר ביום אחד… תהליך מיתוג חברה או מוצר הוא תהליך מורכב שמטרתו ליצור זהות ייחודית, המביאה לידי ביטוי את המסרים, הערכים, הרעיונות והרגשות שאתה, כבעל המותג, מעוניין לעורר בקרב לקוחותיך.
כל אלו מסייעים למותג לבדל את עצמו בשוק תחרותי, לאפשר לצרכנים להתחבר לערכים שהוא מציע וליצור לעצמו יתרון תחרותי המלווה בתדמית עסקית ברורה וחיובית.
על מנת שתהליך מיתוג חברה ומיתוג עסקי יספקו בסופו של דבר את כל התנאים להצלחה המסחרית של המותג. פרסמנו בעבר פוסט בהרחבה על כללי היסוד למיתוג מוצלח אך במאמר זה ניגע בעוד כמה שלבים התחלתיים וחשובים המפרטים על תהליך מקצועי של מיתוג חברה.

תהליך מקצועי של מיתוג חברה חייב להתחיל בניתוח ובמחקר מעמיק של הסביבה בה פועל המותג:

  • מיפוי קהל היעד אליו מיועד המותג מבחינת גילאים, מגדר, מעמד סוציואקונומי ועוד.
  • הכרת התנהגות הצרכנים ומגמות צרכניות עדכניות
  • הבנת הסביבה התחרותית והשוואה מול המתחרים הישירים והעקיפים
  • הכרת החוזקות, החולשות, ההזדמנויות והאיומים בשוק בו יתמודד המותג
  • הגדרת החזון של החברה או העסק העומדים מאחורי המותג
  • הערכים וההבטחה השיווקית שמציע המותג לקהל הצרכנים

בתום שלב זה, ניתן להתחיל ליצור את "סיפור המותג" שישמש בסיס לזהותו של המותג, כולל עיצוב לוגו וגיבוש השפה הויזואלית של המותג. לקראת סיום תהליך של מיתוג עסקי, משרד מיתוג מקצועי יקפיד להכין עבורך "ספר מותג" – מדריך מפורט המאגד את כל "חוקי המיתוג" שנקבעו בתהליך מיתוג עסקי ומספק הנחיות מדויקות בכל הנוגע למסרים החזותיים של המותג והשפה התקשורתית המאפיינת אותו. בעזרת ספר המותג, תועל להבטיח שהמותג שלך ישמור על אחידות ויזואלית ושפה אחידה בכל אמצעי המדיה ובכל נקודות ההשקה עם הצרכנים לאורך שנים.

מיתוג מחדש

אנו חיים בעולם דינמי שדרוש שינויים כל הזמן, השינויים הכלכליים והחברתיים שעברו על מדינת ישראל בעשור האחרון הם אדירים. בעל עסק חייב לדעת את המקום שלו ביחס למתחרים ולדעת מתי הרגע הנכון לרענן את נראות המותג ובמקרים מסוימים אף לבצע מיתוג מחדש לעסק, המושג מיתוג מחדש הפך לפופולרי מאוד בשנים האחרונות ומיועד לבעלי עסקים וחברות שונות הרוצות לבצע שינוי מקצה אל קצה. מיתוג מחדש יכול להיעשות גם לחברות קטנות ועסקים קטנים הרוצים לשנות את תדמית החברה.

מוזמנים לבקר אותנו גם בגוגל מפות >>> מיתוג עסקי