עולם המסעדות, הינו אחד מהענפים התחרותיים ביותר בישראל. על מנת לעמוד בתחרות, יש לבצע מיתוג מסעדות, אשר יהיה מקצועי וכזה אשר יבליט את היתרונות והייחודיות של המסעדה. יש ליצור באז, אשר יגרום ללקוחות לפני הביקור במסעדה, איזה שהוא סוג של התרגשות. יש לדעת כי תהליך המיתוג, בנוי מגרפיקה, אשר המרכז הוא הלוגו ומוצרי שיווק ופרסום אשר מבליטים את סוגי המאכלים במסעדה.

היתרון המובהק של המסעדה שלכם על פני מסעדות אחרות

יש לציין, כי מיתוג מסעדות, אינו מסתיים בלוגו הוא הרבה מעבר לכך מדובר על יצירת חוויית משתמש אשר כוללת את הדגש על האוכל שמוגש במסעדה שהוא כמובן מרכז המיתוג, אך מצד שני, יש לתת דגש גם לאלמנטים האחרים. ואם כבר בלוגו עסקינן.. יש לו בהחלט היבט חשוב היות וביקור במסעדה  מהווה עבור כולנו חוויה חושית יש להדגיש את החוויה בלוגו עצמו. יש להתאים את הלוגו לאופייה של המסעדה. הכוונה היא אל עיצוב מהוקצע כמו למשל אם מדובר על מסעדת יוקרה יש להדגיש זאת.

קיימת חשיבות רבה לעבודה עם חברת מיתוג מקצועית אשר יודעת  היטב, כיצד לתרגם את המותג עצמו לסימנים חזותיים בולטים, שידברו אל הלקוחות המחפשים מסעדה אנינת טעם.

העקרונות העיקריים למיתוג מסעדה באמצעות רשת האינטרנט

החוכמה בכל הנושא של  מיתוג מסעדות היא ליצור אמרה אשר תעניק ללקוחותיכם חוויה מרגשת וייחודית. יש לבנות אסטרטגיה  שיווקית, מה שיבטיח מיתוג נכון לקהל הרחב. יש ליצור אלמנטים ויזואליים כגון צבעים ולוגו, תמונות איכותיות, שלט כניסה ואפילו עד לתפריט. מלבד זאת, אתר אינטרנטי, בהחלט נדרש עבור מסעדה שתמשוך יותר לקוחות. האתר צריך להכיל סרטוני ווידאו, המלצות מלקוחות ועוד. שיווק ברשתות החברתיות הוא הכרחי גם, כך שתוכלו להציג באופן מחמיא ובסגנון חזותי, אשר יבליט את המותג של המסעדה באופן מיוחד ומקצועי.

יש לשדר את האווירה אשר צפויה למבקרים, היות ומסעדה ממותגת תגרום ללקוחות לזכור אותה יותר. ישנם מקרים רבים, שהמסעדה גדלה והופכת לרשת מסעדות ואז, המיתוג העסקי ישחק תפקיד חשוב יותר. גם הסמל של הלוגו חשוב, למשל כאשר אתם עוברים  ליד לוגו של  BBB אתם מזהים כי מדובר על מסעדת בורגוס, כאשר אחד מסניפיה נמצא כנראה בסביבה.כולנו זוכרים לוגו, סמלים וגוונים מוכרים, יותר מאשר האוכל עצמו שיוגש במסעדה ולכן, קיימת חשיבות רבה למיתוג נכון, קליט ומעוצב למיתוג המסעדה.