אפליקציה שבאקדמיה קוראים לה יישומון, היא יישום מחשב שנועד לסמארטפונים, טאבלטים ולפטופים. מה שעוזר לאפליקציה לפעול הן פלטפורמות להפצת יישומים העושות דרכן בשמחה אל הפלאפון החכם של כולם דרך מערכת ההפעלה שלו.

תחילתן של האפליקציות יש לומר לא הייתה מרנינה. ממש כמו שאנשים לא האמינו שהם מנהלים את העולם שלהם מפלאפון אבל זה קרה לאט אבל בטוח. היום הרגלי השימוש באפליקציות בהחלט מוכיחים חד משמעית שעיצוב אפליקציות הוא כנראה המקצוע הכי מבוקש בעולם לנוכח תכיפות השימוש באפליקציות שונות.

 

האפליקציות הכי שוות

 

מה שקובע אם אפליקציה טובה הם כמה פרמטרים חשובים: עיצוב אפליקציה, ביקורות עליה, ההשפעה התרבותית וכמובן תכיפות השימוש בה.

דרך האפליקציות אפשר ללמוד גם על הצרכים של המשתמשים וגם להבין למשל שכדורגל מאז ומעולם מעניין בנים ולא חשוב אם זה מול המסך או דרך אפליקציה.

לטובת הבנים האלה מצליחה מאוד אפליקציה בשם 90min. זוהי אפליקציה לחובבי הכדורגל אם כי ממכרת מאוד.

טוב וויז- מה יש להגיד על זה. תחילתה כגאווה ישראלית והיום היא של גוגל. גאווה כבר אמרנו!

Medisafe  אפליקציה שמזכירה לקחת תרופה. ממש נחמד. אחות צמודה.

Fooducate, זוהי אפליקציה לניהול אורח חיים בריא תוך מעקב וקבלת תוצאות על תזונה ועוד.

Anydo אפליקציה שעוזרת לאנשים לארגן דברים. זה ממש במקום לקחת קורס של ניהול בזמן. יש לך אפליקציה וכל מה שצריך לעשות זה לעבוד לפיה ואתה הופך להיות הבן אדם הכי מאורגן בעולם.

יש גם כמה אפליקציות וידיאו טובות כמו glide  או oovoo  לניהול שיחות וידיאו במקביל עם 12 חברים. ממש מסיבה.

 

מה עיצוב אפליקציה קובע?

 

כאשר מדברים על עיצוב אפליקציה, לא מתכוונים רק לעיצוב הויז'ואלי שלה אלא לעיצוב השימושיות שלה. עיצוב אפליקציה טוב בהחלט יכול לגרום לגולשים לחבב אפליקציה או לדחות אותה בדיוק כמו תהליך של מיתוג.

אחד הדברים החשובים בעיצוב אפליקציה זה פשטות ובהירות בכל הנוגע לשימוש שלה, ניווט קל, מסרים קצרים וקולעים. תקשורת מהירה כמו שגולשים אוהבים ותוצאות מידיות. ככל שהפלפון עובד יותר מהר, כך הוא מתאים את עצמו לסובלנות של הגולשים שהיום היא קצרה בערך כמו קליק על עכבר…