תהליך של מיתוג – התרומה

מיתוג

חוסר המודעות של הרבה מאוד עסקים וחברות, מוביל לכך שיהיה להם מותג מנצח ביד, אבל הם לא ידעו את זה.

יש גם הרבה מאוד מסעדות (דווקא פשוטות) שמציעות יופי של תפריט במחיר נמוך, והן בהחלט יכולות להפוך בקלות למותג נדרש, אבל בעלי המסעדות הללו, לא מודעים לכוח העצום שיש להם, כי הם עושים את מה שהם עושים בגלל הפרנסה.

ההבדל בין לשווק מותג לבין להתפרנס נעוץ מתהליך המיתוג. זה חייב לכלול כמובן את המודעות של בעל העסק שיש לו מותג ביד. זה יכול להיות גם מרק קוסקוס או בגדים מיוחדים הנתפרים ע"י תופרת בית. ברגע שיש להם ביקוש, הם הופכים למותג.

בניגוד למה שחושבים, מותג עשוי לצאת גם ממטבח ביתי, או מחדר תחביב בבית, אבל מה שיוצא משם חייב להיות מיוחד מאוד.

מה עושה תהליך של מיתוג?

תהליך של מיתוג לוקח את המוצר או לשם ההסבר את מנת הקוסקוס של מסעדת הפועלים הזו, ומעביר אותה תהליך שבסופו היא כבר לא רק מנה טעימה של אוכל, אלא מותג. ייתכן כי במהלך השינוי, היא תוגש בצורה אחרת, הכלים יוחלפו כמו גם המפות על השולחנות, ואולי גם השולחנות עצמם, אבל דבר אחד בטוח. מרק קוסקוס לא מגישים בקערות מפוארות כי זה לא המהות של המנה הזו. לכן חשוב מאוד לשמור על מהות של כל מותג, גם אם הוא הופך למותג. יהיו שינויים שתעבור מסעדת הפועלים הזו (כולל צביעת קירות ואולי גם נרחיק לאיזה שיפוץ קטן) אבל יש לשמור על התחושה הביתית של המקום, כי מרק קוסקוס מחזיר את כל מי שאוהב לאכול אותו למטבח או של אימא שלו אבל בכל מקרה מטבח חם וביתי, ועל זה יש לשמור. זה הנכס של המוצר.

מהי מהות של מוצר ומיתוג?

מחיר של מוצר הוא חלק מהמהות שלו. אם מוצר עובר תהליך של מיתוג, אבל בגלל זה המחיר שלו קופץ כפליים (כי צריך לשלם על תהליך המיתוג), יש פה פספוס רציני בהבנה של מהו מיתוג, וזה אפילו עלול לגרום לדחייה בקרב הצרכנים.

אם נעליים מסוימים הפכו לנעלי הריצה המבוקשים ביותר היום, ובגלל הביקוש העצום למותג הזה, המחיר שלהם עולה ועולה, תגיע כבר החברה המתחרה שתציע לצרכנים חלופה יותר זולה.

מה שאומר- שאפשר לרקוד על הד.נ.א. של המותג אבל לא לחשוב שהצרכנים עד כדי כך טיפשים.

מי יעשה לכם מיתוג?

אם יש לכם מוצר שווה ביד, או אתר שאתם רוצים למתג, אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת פרסום דיגיטלית שתוכל לייעץ לכם, איך אתם יכולים להפוך למותג ומה זה דורש מכם.

חייב להיות לכם למשל לוגו (אין מותג בלי לוגו), אתם חייבים להיות חדשניים ואהודים וגם אתר האינטרנט שלכם, צריך להיות רפרזנטטיבי ומרשים.

חלון הראווה הדיגיטלי שלכם, אמור להעביר את המסרים של המותג שלכם, ולכן רצוי שהוא יוקם ע"י חברת בניית אתרים המעסיקה גם מומחים לשיווק ואסטרטגיה. האתר שלכם יכול לכבוש את הרשת או לקרוס לקרקעית, הכול תלוי במשרד פרסום דיגיטלי שידע לתת לכם אתר מקצועי, עם קידום ותהליך מיתוג עסקי מנצח.