בישראל יש היום כחצי מיליון עסקים. מדי שנה נסגרים כ-40,000 מהם והשאלה היא מדוע.

את הסיבות הידועות שבגללה אנשים נסגרים לא קשורה לא למדינה ולא לממשלה. סקר שנערך בנושא והעלה כי כ-80% מהם מאשימים את הממשלה, האוצר ורק לא את עצמם ובעצם הם אלה שצריכים לקחת אחריות על העסק שלהם.

אחד המחסומים הגדולים ביותר של בעלי עסקים היא לפתוח את הראש לחידושים ולתהליכים שיכולים להרים להם את העסק ובכלל זה – תהליך מיתוג.

בנוסף לזה יש לבעלי העסקים עוד כל מיני מחסומים ועליהם נדון במאמר זה.

 

תהליך מיתוג? למה מה אני שטראוס?

 

הרבה מאוד עסקים קטנים מצליחים בזכות זה שהם עברו תהליך של מיתוג, ולעומתם יש עוד רבים שלא מבינים למה הם צריכים את זה. הם בסה"כ מסעדה, רופא שיניים, רופא אף אוזן גרון.

אם כך רבותי יש לנו חידוש אדיר בשבילכם. היום איך שהאינטרנט בנוי, זוהי ההזדמנות שלכם לעשות מיתוג ולהתחיל לנופף בזה ברשת. תבנו אתר טוב, תצאו בקמפיינים פרסומיים, מתגו את מה שאתם מוכרים ותראו איך שהקונים יגיעו.

מיתוג יבדל אתכם מהשאר, יעניק לכם חותמת, אישור והגדרה לייחוד שלכם וגם הלקוחות שמחפשים אתכם יראו את זה.

 

בעלי עסקים לא מאצילים סמכויות!

 

כמו שבעל החנות עומד ליד הקופה, ככה בעל העסק חוסם את הכניסה לאנשי מקצוע לעסק שלו. לפעמים הוא יודע הכי טוב למרות שהוא לא מבין דבר וחצי דבר בניהול או בשיווק. אם אתם רוצים שהעסק שלכם יצליח, פנו לחברת בניית אתרים לאתר ממותג, קחו את האנשים הכי טובים שיכולים לנהל לכם את העסק, לשווק אותו, לפתח שווקים חדשים ולהכניס לכם טכנולוגיות ושיטות עבודה חדשים. אולי יש מישהו שיודע יותר טוב מכם והוא רק מחכה שתתנו לו כמה סמכויות. זה בהחלט יכול להיות מרענן וגם רווחי אם תעשו את זה.

 

לא תשקיעו לא תקבלו!

 

הנוסחה היא מאוד פשוטה. לא תשקיעו במיתוג לא תהיו ממותגים. לא תפרסמו לא תתפרסמו. אתם צריכים לכוון גבוה ואם תכוונו לשם, תגיעו לשם. אם הרף שלכם יהיה נמוך, לא יהיה לכם לאן לעלות.

אתם צריכים חזון והוא הולך לקחת אתכם לתהליך של מיתוג ממנו תצאו אחרים, חדשים והכי רעננים. מי אמר מיתוג עסקי ולא התחיל לקבל המון לקוחות!!!